Alarm dla wielorybów: Niewielu oszustów Bitcoinów zostało złapanych. Coinslice

Alarm dla wielorybów: Niewielu oszustów Bitcoinów zostało złapanych.

Zgodnie z nowym raportem wydanym przez Whale Alert, tylko w pierwszej połowie 2020 roku oszuści Bitcoinów ukradli ludziom około 24 milionów dolarów z funduszy kryptograficznych.

Alert o wielorybach: Oszuści dokonali wielu oszustw BTC
Bitcoin jest hardcorowym narzędziem finansowym, które może prowadzić do wielu pozytywnych zmian. Po pierwsze, może zapewnić, że cały rynek finansowy jest zdecentralizowany, co oznacza, że przejmie kontrolę nad tradycyjnymi instytucjami finansowymi i odda ją z powrotem w ręce poszczególnych osób. Każdy powinien mieć kontrolę nad własnymi finansowymi kontraktami terminowymi, ale sposób, w jaki działa obecnie świat, nie zawsze tak jest.

Często to banki i podobne instytucje decydują o tym, jak i jakie usługi zapewnić poszczególnym klientom. Jeśli ich historia jest szkicowa, tzn. zalegają z płatnościami lub znoszą trudności finansowe, banki mogą zdecydować, że nie będą służyć danym ludziom, co oznacza, że nie uzyskają dostępu do narzędzi finansowych, których będą potrzebować, aby przetrwać.

Bitcoin, z drugiej strony, nie obchodzi mnie, jaka jest twoja historia. Wszystko czego potrzebujesz to adres portfela i kilka funduszy w twoim imieniu, aby zacząć. Stąd można kupić i uzyskać szybki dostęp do Bitcoin i jego wielu kuzynów altcoin w obiegu w czasie pisania.

Jednak jednym z dużych problemów, z którymi Bitcoin boryka się obecnie jest jego brak bezpieczeństwa.

Oszuści, cyberprzestępcy i złośliwi aktorzy mieli ogromny wpływ na przestrzeń kryptońską i to jak świat ją postrzega. Incydenty takie jak Mt. Gox i Coincheck wywarły trwały wpływ na przyszłość krypto, a wiele osób po prostu zbytnio się martwi, aby się w to zaangażować.

Po doniesieniach o tym ostatnim raporcie możemy zapewne zobaczyć, dlaczego. Whale Alert znany jest z tweetowania o głównych ruchach bitcoin i kryptońskich. Jeśli dojdzie do dużej transakcji, Whale Alert będzie mówił o niej w mediach społecznościowych i zapewni, że cała społeczność kryptońska o niej wie. Najnowszy dokument sugeruje, że tylko w ciągu ostatnich czterech lat oszuści zarobili około 38 milionów dolarów w funduszach kryptońskich. Do końca 2020 roku liczba ta prawdopodobnie wzrośnie do 50 milionów dolarów.

Jaka jest najgorsza część raportu? Fakt, że bardzo niewielu oszustów zostało kiedykolwiek postawionych przed sądem, a bardzo niewielu kiedykolwiek stanie przed sądem. Ponieważ wiele platform Bitcoin Code nie oferuje ubezpieczenia, ludzie, którzy tracą na pieniądzach są bardzo mało prawdopodobne, że zostaną zwrócone. Ponadto strony zaangażowane w transakcje kryptograficzne mogą być trudne do wyśledzenia, biorąc pod uwagę, że ich prawdziwa tożsamość prawie nigdy nie jest wykorzystywana.

Musimy to naprawić… Szybko!
W raporcie napisano:

Jedna rzecz jest jasna. Cokolwiek robi się teraz, by powstrzymać tych przestępców, to nie wystarczy. Jeśli nie będziemy działać jako wspólnota, reputacja blokady może nie być w stanie się odbudować.

Comments are closed.

Post Navigation