Wszystkie oczy na bitcoin w grudniu tego roku: Co dalej?

15. Dezember 2020 Aus Von admin

Prawie trzy lata od swojego poprzedniego szczytu Bitcoin (BTC) osiągnął w końcu nowy wszechczasowy haj, uderzając 30 listopada w Binance’a kwotą 19 881,56 USD, ograniczając tym samym byczy miesiąc, który był jednym z rekordowych książek.

Wszyscy patrzą więc na Bitcoin’a w grudniu tego roku, ponieważ zainteresowanie krypto walutą wciąż rośnie, napędzane przez różne czynniki, w tym niedawne wiatry w gospodarce, rosnące zainteresowanie instytucjonalne i wsparcie ze strony wybitnych postaci w sektorze technologii i finansów.

Tych ostatnich wzrostów nie odnotowano od czasu boomu kryptońskiego w 2017 roku. Tylko tym razem zaangażowanych jest więcej instytucji, w tym firm inwestycyjnych, zarządzających funduszami hedgingowymi, a nawet publicznych spółek giełdowych. Oto niektórzy z branżowych gigantów, którzy wpadli na bitcoin w 2020 roku.

Grayscale Investments zaczęło zgłaszać swoje udziały w bitcoinach amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w styczniu. W tym czasie spółka zadeklarowała 2 miliardy dolarów w zarządzanych aktywach BTC. Obecnie posiada 490 000 BTC, obecnie o wartości 7,35 mld dolarów.

Paul Tudor Jones, znany menedżer funduszu hedgingowego, powiedział w maju, że 1% do 2% jego aktywów znajduje się w Bitcoin. Jego BVI Globalny Fundusz zarządzał aktywami o wartości 22 miliardów dolarów w czasie, gdy składał to oświadczenie.

MicroStrategy, menedżer aktywów notowany na giełdzie w Nasdaq, zadeklarował we wrześniu posiadanie bitcoinu o wartości 425 milionów dolarów. BTC jest obecnie głównym udziałowcem w swojej strategii rezerw finansowych.

Square, krypto-przyjazna platforma płatnicza, na której czele stoi założyciel Twittera Jack Dorsey, powiedział w październiku, że umieścił 1% swoich całkowitych aktywów, wartych wówczas 50 milionów dolarów, w Bitcoinu.
Stone Ridge Holdings, który zarządza funduszami o wartości 10 miliardów dolarów, ujawnił w październiku, że posiada 114 milionów dolarów w BTC, również w ramach swojej strategii rezerwy skarbowej.

W październiku, PayPal powiedział, że planuje umożliwić klientom kupno i sprzedaż bitcoin i innych kryptokur walut.

Aby uczcić monumentalny rok kryptoński i nadchodzący sezon świąteczny, Binance – największa na świecie giełda aktywów kryptograficznych – organizuje ekscytujące kampanie i wydarzenia, dostępne wyłącznie dla naszej południowoafrykańskiej publiczności:

12 dni Cashback

Do 17 grudnia 2020 r. każdy użytkownik, który po raz pierwszy skorzysta z karty kredytowej/debetowej Visa lub Mastercard w Binance, otrzyma zwrot pieniędzy w wysokości R100 – niezależnie od zakupionej kwoty. Tutaj dowiedzą się Państwo, jak łatwo można się zaangażować i otrzymać zwrot pieniędzy.

Nie jesteś użytkownikiem Binance’a? Możesz zarejestrować bezpłatne konto Binance w mniej niż 60 sekund tutaj.

Binance Masterclass: Demystifying Trading & Charting (webinar)
Handel krypto walutami, takimi jak Bitcoin, często wydawał się dla wielu atrakcyjną perspektywą, szczególnie dla tych, którzy chcieliby uzyskać dodatkowy dochód w wolnym czasie. Jednak dopóki nie zobaczą, co wygląda jak „czarodziejstwo“ wykresów i handlu.

Dołącz do nas we wtorek, 15 grudnia, na kolejnym Masterclass Binance South Africa: Demistyfikujący handel i wykresy, na którym przedstawimy Wam ekspertów z RPA, którzy nauczą Was podstawowych umiejętności potrzebnych do skutecznego handlu kryptokur walutami na Binance.